Blog

En Taze

Kulak Asmamanız Gereken 3 SEO Yanılgısı SEO

Reklam vererek istenilen anahtar kelimelerde üst sıralarda görünmek tabii ki mümkün. Ancak organik ve sponsorsuz şekilde üst sıralarda çıkan sitelere her zaman daha fazla güvenmiyor muyuz? İşte bu yüzden SEO çalışması markanız/işletmeniz için çok önemli. Reklam verseniz bile düzenli bir şekilde bu çalışmaları yapmakta fayda var. Bu yazımızda sizlerle SEO ile alakalı en çok bilinen 3 yanlış hakkında bilgi vermek istedik. Hadi başlayalım!

1. Google ile SEO savaş halindedir.

En büyük yanılgıyla başlayalım. Eğer Google’ı manipüle etmeye yönelik SEO faaliyetleri gerçekleştiriyorsanız, tabii ki bir savaş kaçınılmaz olacaktır. Manipülatif çalışmalar ile kalıcı bir başarı kazanmanız maalesef mümkün değildir. Ancak kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını göz önüne alarak gerçekleştireceğiniz sağlıklı SEO faaliyetleriniz herhangi bir savaş içinde olmaz. Burada asıl olay sizin çalışma biçiminizdir. Yani ortada bir savaş var ise, aslında bunu başlatan sizin Google botlarını kandırma çalışmalarınızdır. Sürekli kullanıcı odaklı olmaya çalışarak ve kendinizi kullanıcılarınızın yerine koyarak yapacağınız arama moturu optimizasyon çalışmaları size istediğiniz sonuçları verecektir.

2. Tek seferlik SEO çalışması yeterlidir.

Bir diğer yanılgı ise tek seferlik SEO çalışmalarının yeterli olunduğunun sanılmasıdır. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları sürekli olmalıdır. Ancak bilinmelidir ki bu sürekli hale gelen çalışmalarınızın da karşılığını maalesef belli bir süre sonra almaya başlarsınız. Genel olarak arama motoru optimizasyon faaliyetlerinden kısa bir süre içinde çok fazla çaba sarf edilip karşılığı alınamayınca da hemen vazgeçiliyor. Eğer devamlı bir arama motoru optimizasyon çalışması yapabiliyorsanız ve sabırlıysanız başarılı olmanız içten bile olmayacaktır.

3. Backlinkler tehlikelidir.

Kafalardaki bir diğer soru işareti de backlink konusudur. Buradaki esas mesele backlinklerin doğallığı ve kalitesidir. Eğer siz, üst sıralara çıkmak için zararlı ve sizle alakası olmayan sitelerden backlinkler alırsanız en nihayetinde Google bunu fark eder. Kaş yapayım derken göz çıkarmak da tam olarak budur. Güzel tasarımlı ve mobil uyumlu bir siteniz varsa, içerikleriniz ilgi çekici ve özgünse backlinkleriniz yavaş yavaş oluşacaktır. Bunlar da emin olun, siteniz için tehlikeli değil son derece yararlı olacaktır.

SoulUp Digital olarak uzun zamandır web sitelerini arama motorlarına en doğru şekilde optimize etmek için çalışıyoruz. Siz de SEO çalışmalarının öneminin farkındaysanız ancak bilginiz veya zamanınız yoksa üzülmeyin. Biz bunun için buradayız! Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etkili Bir LinkedIn Şirket Sayfası için Yapmanız Gerekenler
Etkili Bir Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Related Articles

Konuşmayı Başlat
Nasıl yardımcı olabilirim?