Blog

En Taze

Kaçınılması Gereken 6 Dijital Pazarlama Hatası

Günümüzde dijital pazarlama stratejimizi belirlemenin birçok yolu mevcut. Bunlardan kimi gerçekten işe yarayacak doğru yollar, kimi yollar ise daha uzun, çetrefilli ve kimi zaman beklediğimiz dönüşü alamayacağımız yollar olabiliyor. Bahsettiğimiz ikinci yola sapmamanız için, kaçınılması gereken 6 dijital pazarlama hatasına beraber göz atalım.

1. Hala Bir Blog Sahibi Olmamak

Sitenizi yalnızca bir işletme olarak pazarlamaya çalışmadığınızı, aynı zamanda kendinizi güvenilir bir endüstri lideri olarak pazarlamaya çalıştığınızı unutmayın. Değerli, bilgili ve erişilebilir blog içerikleri yayınlamak, sizi güvenilecek bir kaynak haline getirecektir. Ayrıca her blog gönderisi, siteniz için dizine eklenen yeni bir sayfadır ve dizine eklenen sayfaların sayısı, sitenizin Google arama sonuçlarında daha fazla görüntülenmesini sağlar.

2. Mobil Kullanıcıları Göz Ardı Etmek

Mobil sorgular, dünya çapındaki web trafiğinin neredeyse yarısını oluşturur. Bu nedenle sitenizin yüklenme süresinin masaüstündeki kadar mobilde de hızlı olması için optimize etmeyi unutmayın. Ayrıca sitenizin tasarımının mobilde görüntülenecek şekilde ayarlandığından emin olmalısınız.

3. Yetersiz Anahtar Kelime Araştırması Yapmak

Potansiyel müşterilerinizin, sizi çevrimiçi olarak kolay bir şekilde bulabilmesi çok önemlidir. Bu nedenle SEO’ya odaklanmalısınız. Hangi anahtar kelimelerin en alakalı olduğunu, yüksek arama hacmine sahip olduğunu ve sıralamanın nispeten kolay olduğunu belirlemeye çalışın. Ardından, her bir anahtar kelimeden ne kadar trafik aldığınızı ve o anahtar kelimeden gelen ziyaretçilerin potansiyel müşteriye dönüşüp dönüşmediğini izleyin.

4. Hedef Kitleyi Belirlememek

Pazarlama bütçenizi olabildiğince çok kişiye ulaşmak için harcamak, paranızı israf etmenize yol açabilir. Dolayısıyla, sizinle daha alakalı potansiyel müşterilerinizi bulabilmeniz için, açıkça tanımlanmış bir hedef kitle belirlemelisiniz.

5. Rekabeti Görmezden Gelmek

Sizinle aynı hizmetleri sunan başka birileri olması son derece muhtemeldir. Onlar yokmuş gibi davranmayın. Bunun yerine, öne çıkmanın başka bir yolunu bulun. Markanızı neyin özel kıldığını saptayın ve onu sitenizde ön plana çıkarın. Rakiplerinizden farkınızı ve size gelen müşterinin neden sizi seçtiğini açıkça dijital içeriklerinizde yansıtın.

6. Kötü Bir Web Sitesi Tasarımına Sahip Olmak

Kullanıcı dostu bir web sitesinde, bir harekete geçirici mesaj ve iyi optimize edilmiş bir açılış sayfası olmalıdır. Herhangi bir promosyon veya indirim duyurusu ise sayfanın ön ve orta kısımlarında gösterilmelidir. Bilgilendirici ve davetkar bir web sitesine sahip olmak, ziyaretçileri verimli potansiyel müşterilere dönüştürme açısından çok faydalı olacaktır.

Sonuç olarak, işletmenizin gelişmek için uygun pazarlama araçlarına ve stratejilerine ihtiyacı var. Ayrıca, dijital pazarlama size, öğrenme ve büyüme için sonsuz fırsatlar sunar. Bu stratejileri belirleme konusunda profesyonel bir yardım almak için bizimle hemen iletişime geçin.

Instagram Gönderilerinde Altyazı Nasıl Yazılmalıdır?
SEO Uyumlu Alan Adı Seçmek İçin 7 İpucu
Konuşmayı Başlat
Nasıl yardımcı olabilirim?