Blog

En Taze

Etkili Bir Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

kurumsal-web-sitesi

Kullanıcı karakterlerini anlayın.

Kullanıcı odaklı olabilmeniz için önce kullanıcı kitlenizi anlamalısınız. Bu hedef kitle, ülkenin veya dünyanın her yerinden, farklı roller ve işlevlerde bulunan geniş bir yelpaze olabilir. Muhtemelen hepsine etkili bir şekilde konuşmanın bir yolunu bulamayacak olsanız da küçük bir çalışmayla, hedef kitlenizin en önemli segmentlerini belirleyebilirsiniz. Bu sayede sitenizi onların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlayabilirsiniz.

Sürekli kullanıcı odaklı olun.

Web siteniz, şirketinizin çevrimiçi yüzü olarak kabul edilebilir. Ancak iyi görünmekten çok daha fazlasını yapmalıdır. Unutmayın, web siteniz aslında tek bir amaç için var: kullanıcılarınıza hizmet etmek. Web siteniz hakkında verilen her karar; sonucun, kullanıcılara fayda sağlayıp sağlamayacağına göre belirlenmelidir.

Strateji ve planlama aşamaları boyunca bu soruya rutin olarak cevap aramanız gerekmektedir. Kullanıcınızın deneyimlerini daha keyifli hale getirmek için neler yapabileceğinizi sormak ve sitenizden, şirketiniz hakkında olumlu bir izlenim bırakarak ayrılmalarını sağlamak için çalışmalar yapmalısınız.

İçeriğin genişliğine, derinliğine ve düzenine odaklanın.

Kurumsal düzeyde içerik ihtiyaçları genellikle karmaşık olabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, erişmeniz gereken birkaç farklı kullanıcı grubu olabilir. İçerik akışlarınız her birine göre özenle uyarlanmalıdır.

Sağlamanız gereken içeriklerde, genişlik ve derinlik arasında bir denge kurmayı hedefleyin. Çok dar bir strateji oluşturduğunuz senaryoda; kullanıcıların, sorularının veya ihtiyaçlarının yansıtıldığını göremezlerse negatif geri bildirimler alabilirsiniz.

Her zaman mobil cihazlara öncelik verin.

Günümüz dünyasında bir web sitesine sahip olan her işletme, mobil deneyimin önemini yavaş yavaş anlıyor. Ayrıca mobil kullanılabilirliğin, markanızın aramadaki görünürlüğünün de temelini oluşturduğunu unutmamak gerekir.

Mobil cihazlara öncelik verildiği zaman kullanıcı deneyimi konusunda son derece olumlu bir etkisi olacağına emin olabilirsiniz. İster B2B ister B2C bir iş modeliniz olsun mobil uyumluluğunuza dikkat etmeniz son derece önemlidir.
Kullanıcının ihtiyaçlarına odaklanarak; deneyimi neyin daha hızlı, daha verimli ve daha tatmin edici hale getireceği sorusunu sürekli kendinize sormaya çalışın.

Bir kurumsal web sitesi tasarlamak ve oluşturmak, planlama ve strateji gerektiren bir süreçtir. Soulup Digital olarak, her ölçekteki müşteriler için en uygun kurumsal web sitesi ve dijital stratejiler oluşturma deneyimine sahibiz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kulak Asmamanız Gereken 3 SEO Yanılgısı 


Konuşmayı Başlat
Nasıl yardımcı olabilirim?