Blog

En Taze

2022 Web Tasarım Trendleri

2022 Web Tasarım Trendleri

Web sitenizi daha modern bir hale getirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Sitenizi güncellerken göz önünde bulundurmanız gereken 2022 web tasarım trendleri neler olabilir gelin beraber bakalım.

1. Dinamik İçerikler

Dinamik içerikli bir web sitesi; kullanıcılarının mevcut konumlarına, geçmiş tarama davranışlarına veya son yaptıkları çevrimiçi satın alma işlemlerine göre farklı bilgiler gösterme stratejisidir.

2. Sesli Arama Optimizasyonları

Alexa, Siri, Cortana, Google ve diğer sanal asistanların her geçen gün daha yaygın kullanılmaya başlandığı düşünülünce önemli web tasarımcılarının sesli arama optimizasyonunu bir öncelik haline getirmeleri kaçınılmaz olacaktır.

3. Erişilebilirlik

Sesli arama optimizasyonuyla bağlantılı olarak, internette gelişmiş erişilebilirliğe yönelik bir eğilim görmeye başladık. Web tasarımcıları, sesli komut, sanal gerçeklik ve benzeri gibi klavye tabanlı girişe dayanmayan sayfa özelliklerini birleştirmeye devam edecektir.

4. Beyaz Alan

Web tasarımının görsel yönü söz konusu olduğunda, muhtemelen 2022 web tasarım trendleri içerisinde de sade ve minimal tasarımlar görmeye devam edeceğiz.

5. Karanlık Mod

Her zamankinden daha fazla tasarımcı, web siteleri için koyu renk şemaları kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca karanlık mod tasarımı, kullanıcılarınızın göz yorgunluğunu en aza indirebilir ve sayfada vurgulamak istediğiniz içeriği öne çıkarmanıza yardımcı olur.

6. Başparmak için Tasarım

Küresel web sitesi trafiğinin %53’ünden fazlasını artık mobil cihazlar oluşturuyor.

İnternete akıllı telefon veya tablet aracılığıyla erişen bu kadar çok kullanıcı varken tasarımcıların web sitelerini mobil uyumlu hale getirmeye odaklanması her zamankinden daha önemli.

7. Etkileşimli İçerik

Kullanıcılar interaktif içeriğe bayılırlar. Bu yüzden bilgi yarışması, anket, çevrimiçi hesap makinesi gibi zevkli, alakalı ve değerli içerikler bulunan web siteleri bulunmayan web sitelerinden birkaç adım önde diyebiliriz.

8. Daha Hızlı Sayfa Yükleme Süresi

İnternet kullanıcıları sayfaların yüklenmesini beklemekten nefret eder. Birkaç yıl önceye kadar, bir sayfanın yüklenmesinin 30 saniye sürmesi tamamen kabul edilebilirdi. Günümüzde, çoğu kullanıcı 5 saniye bile olmadan sitenizden ayrılacaktır.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, sayfa yükleme süreleri için 2,4 saniyenin “tatlı nokta” olduğunu keşfetti. Ayrıca bu hızda yüklenen sayfaların dönüşüm oranlarının iki kat daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Siz de modern ve profesyonel bir web sitesi istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2022 Sosyal Medya Pazarlama Trendleri
Dijital Pazarlamaya Giriş Yapmak İçin İhtiyacınız Olan İlk 3 Tüyo
Konuşmayı Başlat
Nasıl yardımcı olabilirim?